Bohumil Kartous

Bohumil Kartous

předseda poroty, poradce předsedy školského výboru Senátu Parlamentu ČR Jiřího Drahoše
spoluzakladatel iniciativy KoroNERV-20, člen kolegia rektora VŠEM, autor knihy No Future: Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality?

 


Bob Kartous (1977) je profesionální provokatér veřejné diskuse. Je rovněž autorem knihy z žánru non-fiction s názvem „No Future: Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality?", která vyšla v říjnu 2019. Bob pravidelně spolupracuje s Aspen Institute Central Europe na přípravě výroční konference Aspen Annual. Je spolupracovníkem think tanku EDUin a autorem konceptu Auditu vzdělávacího systému v ČR. O vzdělávání publikuje v řadě českých médiích, pravidelně pro česká média komentuje události, které se ve vzdělávání odehrávají. Bohumil Kartous je poradcem Jiřího Drahoše a působí jako předseda vzdělávacího výboru Senátu Parlamentu ČR. Je také členem kolegia rektora Vysoké školy ekonomiky a managementu, řečníkem i moderátorem (Forum 2000, Meltingpot Colours of Ostrava, TEDx atp.). 


Bob pomáhal rozjíždět vzdělávací start-up Education Republic. S centrem současné kultury DOX zrealizoval vzdělávací program Synapse, jenž sestává z několika workshopů zaměřených na posílení sociálního a občanského povědomí mezi mladými lidmi. Je spoluautorem knihy 2036, kapitoly o budoucnosti vzdělávání. Působí jako editor Britských listů, kritického internetového deníku. Od roku 2018 slouží jako mluvčí Českých elfů - občanské skupiny zabývající se dezinformacemi v českém digitálním prostoru. Absolvoval Pedagogickou fakultu a Fakultu sportovních studií MU v Brně, doktorát získal na Mediálním institutu Fakultě sociálních studií UK v Praze. V roce 2019 mu byla Masarykovou univerzitou udělena malá bronzová medaile.

uživatelský obsah - vždy jako první článek - NEMAZAT!!!

---slider pro resp---

slider slider slider

Czech Industry Challenge

V. ročník CICHu startuje 24. června!

Osvětová platforma pro subjekty z rozmanitých odvětví průmyslu pro podporu růstu

jejich značky, příliv zakázek a talentů.


Odhalení skrytých krás českého průmyslu

formou návazné osvětové putovní výstavy Czech Industry Photo především pro rodiče, děti a mládež.

 

patička

CZECH INDUSTRY CHALLENGE

© 2019

.

.

.

.